440A versus. 440B versus. 440C roestvrij staal: hardheid
Laat een bericht achter
Als u roestvrij staal aanschaft voor messen, snijgereedschappen, precisiecomponenten, kleponderdelen of lagers, is het selecteren van de juiste hardheid van cruciaal belang om de productprestaties en levensduur te garanderen. AISI 440A, 440B en 440C zijn martensitische roestvaste staalsoorten met een hoog koolstofgehalte die door middel van warmtebehandeling kunnen worden gehard. Hoewel alle drie de kwaliteiten ongeveer 16%–18% chroom bevatten, beïnvloedt hun variërende koolstofgehalte de hardheid, slijtvastheid, taaiheid en corrosieweerstand die het materiaal kan bereiken.

Wat is de hardheid van AISI 440A?
AISI 440A is martensitisch roestvrij staal met 0,60–0,75% koolstof. Met standaard vacuüm-warmtebehandeling varieert de typische geharde hardheid van HRC 55 tot 58. Het kenmerkt zich door lagere afschrikspanning en minder vervormingsrisico vergeleken met 440B en 440C. Het behoudt een behoorlijke corrosieweerstand, ideaal voor algemeen bestek en licht-slijtage onderdelen die geen extreme hardheid nodig hebben.
Wat is de hardheid van AISI 440B?
AISI 440B bevat 0,75–0,95% koolstof, hoger dan 440A. Na een goede vacuümharding en ontlaten bereikt het normaal gesproken HRC 57-60. Hogere koolstof verhoogt de slijtvastheid, maar vergroot de kans op vervorming door warmtebehandeling. Het is een uitgebalanceerde optie voor messen uit het middensegment en mechanische componenten, waarbij lichte corrosieprestaties worden ingeruild voor een hogere hardheid dan 440A.


Wat is de hardheid van AISI 440C?
AISI 440C bevat 0,95–1,20% koolstof, het hoogste van de drie. Nauwkeurige vacuümwarmtebehandeling levert HRC 59–62 op, en kan HRC 63 bereiken met een strakke tempereringscontrole. Het biedt uitstekende slijtvastheid voor premium messen en lagers. Het belangrijkste nadeel is de hoge neiging tot vervorming na het afschrikken, waardoor afvlakken en dubbelzijdig polijsten nodig is voor uiteindelijk afgewerkte onbewerkte messen.
440A versus. 440B versus. 440C roestvrij staal: gelijkwaardige kwaliteiten
| Gelijkwaardige cijfers | • 440A: AISI 440A, UNS S44002, 1.4109, X70CrMo15, SUS440A • 440B: AISI 440B, UNS S44003, 1.4112, X90CrMoV18, SUS440B • 440C: AISI 440C, UNS S44004, 1.4125, X105CrMo17, SUS440C |
|---|
440A versus. 440B versus. 440C roestvrij staal: hardheid
De volgende tabel geeft een overzicht van de algemeen gepubliceerde hardheidswaarden voor de drie kwaliteiten. Gebruik het als voorlopige selectiegids; bevestig de acceptatielimieten ten opzichte van de bestelde productvorm, standaard, leveringsconditie en aankoopspecificatie.
| Eigendom | 440A roestvrij staal | 440B roestvrij staal | 440C roestvrij staal |
|---|---|---|---|
| UNS-aanduiding | S44002 | S44003 | S44004 |
| Koolstofgehalte (gew.%) | 0.60–0.75 | 0.75–0.95 | 0.95–1.20 |
| Chroomgehalte (gew.%) | 16–18 | 16–18 | 16–18 |
| Typische gegloeide hardheidsreferentie | Tot ongeveer 255 HBW* | Tot ongeveer 255 HBW* | Tot ongeveer 269 HBW* |
| Geschatte maximale hardheid na geschikte warmtebehandeling | 56 HRC | 58 HRC | 60 HRC |
| Relatieve slijtvastheid | Goed | Hoger | Hoogste van de drie in typische verharde omstandigheden |
| Typische toepassingen | Messen, snijgereedschappen, chirurgische instrumenten | Snijgereedschappen, slijtvaste componenten | Precisielagers, kleponderdelen, slijtvaste snijgereedschappen |

Waarom heeft 440C een hogere hardheid dan 440A en 440B?
Het belangrijkste verschil is het koolstofgehalte. De drie kwaliteiten hebben grotendeels vergelijkbare chroombereiken, maar hun koolstofniveaus nemen geleidelijk toe van 440A tot 440C.
| Cijfer | Koolstof bereik | Effect op verharding |
|---|---|---|
| 440A | 0.60–0.75% | Ondersteunt een hoge hardheid, terwijl over het algemeen een betere balans tussen taaiheid en corrosieweerstand behouden blijft |
| 440B | 0.75–0.95% | Biedt een grotere hardheid dan 440A onder vergelijkbare, geschikte verwerkingsomstandigheden |
| 440C | 0.95–1.20% | Ondersteunt de hoogst haalbare hardheid en slijtvastheid van de drie kwaliteiten |

440A versus. 440B versus. 440C roestvrij staal: warmtebehandeling
| Warmtebehandelingsproces | 440A / 440B roestvrij staal | 440C roestvrij staal |
|---|---|---|
| Volledig gloeien | 800–900 graden (1472–1652 graden F), ovenkoeling tot ongeveer 600 graden (1112 graden F), daarna luchtkoeling | 800-850 graden (1472-1562 graden F), gevolgd door gecontroleerde ovenkoeling en luchtkoeling zoals gespecificeerd door de warmtebehandelingsprocedure |
| Afschrikken (austenitiseren) | 1010–1050 graden (1850–1922 graden F), gevolgd door oliekoeling of luchtkoeling, afhankelijk van de sectiegrootte en de gekwalificeerde procedure | 1010–1065 graden (1850–1949 graden F); Voor dikkere secties kan het afschrikken met olie nodig zijn, afhankelijk van de afmetingen en de gekwalificeerde procedure |
| Temperen | 150-370 graden (302-698 graden F) | 150–370 graden (302–698 graden F); vermijd het bereik van 425–565 graden (797–1049 graden F), waar verminderde corrosieweerstand en taaiheid kan optreden, afhankelijk van de specifieke warmtebehandelingscyclus |
| Indicatieve hardheid na tempereren | Bij 150 graden: ongeveer 58 HRC; bij 370 graden: ongeveer 48 HRC | Bij 150 graden: ongeveer 60 HRC; bij 370 graden: ongeveer 50 HRC |
Belangrijk:De bovenstaande temperaturen en hardheidswaarden zijn indicatieve verwerkingsreferenties en geen universele acceptatielimieten. De werkelijke resultaten zijn afhankelijk van de exacte kwaliteit, chemische samenstelling, sectiedikte, afschrikmethode, tempertijd en toepasselijke materiaalspecificatie. Kopers moeten van de leverancier of leverancier van warmtebehandeling eisen dat deze de gekwalificeerde procedure en het bereikbare hardheidsbereik bevestigt voordat de bestelling wordt geplaatst.
440A versus. 440B versus. 440C roestvrij staal: hoe kiezen?
| Sollicitatie | Aanbevolen cijfer | Belangrijkste hardheidsvereiste |
|---|---|---|
| Precisielagers (ABEC-5 en hoger) | 440C | 60–62 HRC |
| Chirurgische instrumenten/chirurgische messen | 440C | 58–60 HRC |
| Klepinterne onderdelen (API 6A-toepassingen) | 440B | 55–58 HRC |
| Food-grade messen / keukenmessen | 440A of 440B | 54–58 HRC |
| Bevestigingsmiddelen voor de scheepvaart/chemische industrie | 440A | Gegloeide toestand of minder dan of gelijk aan 56 HRC, zoals gespecificeerd |
| Pompwaaiers / walsrollen | 440B | 56–58 HRC |
| Toepassingen met hoge impact (hamers, beitels) | 440A | 50–54 HRC, afhankelijk van validatie van de warmtebehandeling |
Technische opmerking:Deze aanbevelingen zijn voorlopige selectierichtlijnen en geen universele ontwerpbeperkingen. De werkelijke hardheidseisen zijn afhankelijk van de componentgeometrie, belasting, warmtebehandeling en de geldende product- of industriespecificatie. De ABEC-classificatie definieert de maat- en loopnauwkeurigheid van lagers, en niet een universele hardheidseis van 60–62 HRC. Controleer voor API 6A-klepcomponenten en maritieme of chemische bevestigingsmiddelen de toepasselijke materiaal-, hardheids-, zuurbestendigheids- en corrosievereisten voordat u een kwaliteit specificeert.
440A 440B 440C roestvrijstalen staaf te koop
GNEE levert 440A, 440B en 440C roestvrijstalen staven, die veel worden gebruikt bij de productie van messen, precisielagers, snijgereedschappen, klepcomponenten en industriële slijtvaste onderdelen. We kunnen de specificaties afstemmen op uw projectvereisten, inclusief staafdiameter, lengte, oppervlakteafwerking, uitgloei- of warmtebehandelingsomstandigheden en het gewenste hardheidsniveau.
Specificaties & Leveringsvoorwaarden
| Parameter | Specificatiedetails |
| Toepasselijke normen | ASTM A276, ASTM A479, ASTM A582, EN 10088-3, JIS G4303, DIN 17440 |
| Leveringsconditie | • Gegloeid (zacht): HBW kleiner dan of gelijk aan 269 (standaard commerciële voorwaarde voor bewerking) • Gedoofd en getemperd (Q+T): Aangepaste hardheid op aanvraag |
| Oppervlakteafwerking | • Zwart (warmgewalst/gesmeed) • Geschild / Ruw Gedraaid • Centerloze grond (gepolijst) • Koudgetrokken (helder) |
| Dimensionale tolerantie | • Warmgewalst/gesmeed: ASTM A484, DIN 7527 • Koud afgewerkt/geslepen: ISO h8, h9, h11 of op maat |
| Kwaliteit testen | Fabriekstestcertificaat (EN 10204 3.1), ultrasone test (SEP 1921 / ASTM A388), PMI-test |
Beschikbare productvormen en maatbereik
| Productvorm | Productieproces | Maatbereik (metrisch) | Maatbereik (imperiaal) | Lengte |
| Ronde staaf | Warmgewalst/gesmeed | Diameter. 10 mm – 450 mm | Diameter. 0.39" – 17,7" | 3.000 – 6.000 mm / Op maat |
| Ronde staaf (helder) | Koudgetrokken / Geschild / Gemalen | Diameter. 2 mm – 100 mm | Diameter. 0.08" – 3,94" | 2.000 – 4.000 mm / vast |
| Platte staaf / plaatstaaf | Warmgewalst/gespleten/gesmeed | Dikte: 5 – 120 mm Breedte: 20 – 600 mm |
Dikte: 0,2" – 4,7" Breedte: 0,8" – 23,6" |
2.000 – 6.000 mm / Op maat |
| Vierkante balk | Warmgewalst/koudgetrokken/gesmeed | 10 × 10 mm – 200 × 200 mm | 0.39" × 0.39" – 7.87" × 7.87" | 3.000 – 6.000 mm |
| Zeshoekige staaf | Koudgetrokken | Zeskant 6 mm – 65 mm | Zeskant 0,23" – 2,56" | 3.000 – 4.000 mm |




Neem contact op met GNEE met uw vereisten - met vermelding van de staalsoort, diameter, hoeveelheid en hardheidsbereik - en wij zullen u een offerte op maat bezorgen.
Veelgestelde vragen
Vraag: 440A versus. 440B versus. 440C: Welke heeft de beste corrosieweerstand?
A: 440A heeft de beste corrosieweerstand, gevolgd door 440B, waarbij 440C de zwakste is.. 440C heeft het hoogste koolstofgehalte; er wordt een aanzienlijke hoeveelheid chroom verbruikt om carbiden te vormen, waardoor er minder "vrij" chroom beschikbaar is in de matrix om corrosieweerstand te bieden. Omgekeerd heeft 440A het laagste koolstofgehalte, waardoor er meer vrij chroom in de matrix achterblijft en dit resulteert in een meer intacte passivatielaag, die superieure roestbestendigheid biedt.
Vraag: 440A versus. 440B versus. 440C: Hoe verhouden ze zich qua taaiheid?
EEN: 440A > 440B > 440C.
440A bezit de hoogste taaiheid; het is minder gevoelig voor breuken of afbrokkelen van de randen. Bij impact is de kans groter dat er kleine randrollen (vervorming) optreden dan dat ze breken.
Door de vorming van een groot volume grove chroomcarbiden is 440C het meest bros. Onder omstandigheden met hoge impact, zoals zware hakwerkzaamheden of intensieve impactbelasting, is de rand relatief gevoelig voor micro-chips.
Vraag: Zijn roestvrij staal uit de 440-serie magnetisch?
A: Ja, 440A, 440B en 440C zijn onder alle omstandigheden sterk magnetisch.
Ze behoren tot de familie van martensitisch roestvrij staal (in tegenstelling tot austenitisch roestvrij staal zoals 304 of 316, die niet-magnetisch zijn). Of ze zich nu in een uitgegloeide toestand (ferritische matrix) of een uitgedoofde toestand (martensitische structuur) bevinden, het zijn ferromagnetische materialen.
Vraag: Waarom wordt "cryogene behandeling" vaak aanbevolen tijdens de warmtebehandeling van 440C?
A: Vanwege het hoge koolstof- en legeringsgehalte behoudt 440C na het blussen vaak een aanzienlijke hoeveelheid niet-getransformeerd austeniet. Dit resterende austeniet kan leiden tot een lager dan verwachte hardheid en kan in de loop van de tijd dimensionale instabiliteit (kromtrekken of vervorming) veroorzaken. Door cryogene behandeling bij temperaturen variërend van -70 graden tot -196 graden kan vastgehouden austeniet in de grootst mogelijke mate worden omgezet in martensiet, waardoor maximale hardheid en maatvastheid worden bereikt.







