254SMO versus Super Duplex 2507: overzicht van de belangrijkste verschillen
Laat een bericht achter
Bent u op zoek naar RVS 254SMO of Super Duplex 2507? Wanneer ingenieurs en inkoopmanagers op zoek zijn naar 254SMO (UNS S31254) of Super Duplex 2507 (UNS S32750) roestvrijstalen leidingen, hebben ze doorgaans een materiaal nodig dat betrouwbaarheid op lange termijn kan leveren in zeer corrosieve omgevingen - omstandigheden waar standaard roestvrij staal zoals 304 en 316L vaak tekortschieten.
Zowel 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547) als Super Duplex 2507 (UNS S32750 / EN 1.4410) worden beschouwd als eersteklas, corrosiebestendig roestvast staal. De juiste materiaalkeuze hangt af van uw projectvereisten, inclusief de corrosieve omgeving, drukwaarden, behoeften aan gewichtsvermindering, lasspecificaties en bedrijfstemperaturen.

Wat is ASTM A312 254SMO roestvrijstalen buis?
ASTM A312 254SMO roestvrijstalen buis verwijst naar superaustenitische roestvrijstalen buis (UNS S31254 / EN 1.4547) die voldoet aan de ASTM A312-norm (die zowel naadloze als gelaste buizen omvat). Het heeft een Pitting Resistance Equivalent Number (PREN) van meer dan 42 en biedt uitstekende weerstand tegen putcorrosie door chloride, spleetcorrosie en spanningscorrosie. Het wordt veel gebruikt in toepassingen zoals de ontzilting van zeewater, offshore-platforms, chemische productie, rookgasontzwavelingssystemen (FGD) en maritieme warmtewisselaars.
Wat is ASTM A790 UNS S32750 roestvrijstalen buis?
ASTM A790 UNS S32750 roestvrijstalen buis is een super duplex roestvrijstalen (Super Duplex 2507) product ontworpen voor hogedruk en zeer corrosieve omgevingen. De chemische samenstelling omvat ongeveer 25% chroom (Cr), 7% nikkel (Ni), 3-4% molybdeen (Mo) en 0,24-0,32% stikstof (N), met een tweefasige microstructuur van ongeveer 50% ferriet en 50% austeniet. Het materiaal heeft een PREN-waarde van meer dan 40 en een vloeigrens die doorgaans groter is dan 550 MPa, waardoor het geschikt is voor toepassingen zoals offshore olie en gas, onderzeese pijpleidingen, chemische fabrieken en zeewatersystemen.


Wat is het belangrijkste verschil tussen 254 SMO en Super Duplex 2507?
Het fundamentele verschil is de microstructuur: 254 SMO is een volledig austenitisch 6Mo roestvrij staal (20% Cr, 18% Ni, 6,1% Mo), terwijl Super Duplex 2507 een duplexkwaliteit is met ongeveer 50% austeniet en 50% ferriet (25% Cr, 7% Ni, 3,5% Mo). Dit geeft 2507 een ongeveer 83% hogere vloeigrens (550 MPa versus 300 MPa), superieure weerstand tegen scheurcorrosie door chloridespanning en magnetische eigenschappen.. 254 SMO is niet-magnetisch, heeft een hoger molybdeen- en kopergehalte voor een betere weerstand tegen spleten en reducerende zuren, en is over het algemeen gemakkelijker te lassen en te vormen.
254SMO versus Super Duplex 2507: chemische samenstelling
| Element | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
| C | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
| Cr | 19.5 – 20.5 | 24.0 – 26.0 |
| Ni | 17.5 – 18.5 | 6.0 – 8.0 |
| ma | 6.0 – 7.0 | 3.0 – 5.0 |
| N | 0.18 – 0.25 | 0.24 – 0.32 |
| Cu | 0.5 – 1.0 | Kleiner dan of gelijk aan 0,5 |
| Mn | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,20 |
| Si | Kleiner dan of gelijk aan 0,70 | Kleiner dan of gelijk aan 0,80 |
| Fe | Bal. (~53%) | Bal. (~60%) |
| Ferriet | < 2% | 35 – 55% |
254SMO vs. Super Duplex 2507: mechanische eigenschappen (kamertemperatuur, gegloeide toestand)
2507 biedt een ongeveer 1,8 keer hogere vloeigrens dan 254SMO. In dunwandige hogedrukleidingsystemen of structurele toepassingen kan 2507 dezelfde druk bereiken met een verminderde wanddikte, wat resulteert in een lager materiaalverbruik en gewichtsbesparing.
| Eigendom | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Treksterkte, Rm (MPa) | Groter dan of gelijk aan 655 (typ. 700) | Groter dan of gelijk aan 800 (typ. 850) |
| Opbrengststerkte, Rp0,2 (MPa) | Groter dan of gelijk aan 310 (typ. 340) | Groter dan of gelijk aan 550 (typ. 600) |
| Verlenging, A (%) | Groter dan of gelijk aan 35 (typ. 40) | Groter dan of gelijk aan 25 (typ. 30) |
| Hardheid, HBW (max) | Kleiner dan of gelijk aan 223 | Kleiner dan of gelijk aan 310 |
| ASME B31.3 Toegestane spanning (200 graden F) | 16,000 psi | 17,000 psi |
| ASME maximale ontwerptemperatuur | 700 graden F (371 graden) | 600 graden F (316 graden) |
254SMO versus Super Duplex 2507: fysieke eigendom
Voor cyclische toepassingen bij hoge temperaturen, zoals warmtewisselaars, stoomleidingen en thermische procesapparatuur, heeft 2507 een thermische uitzettingscoëfficiënt van ongeveer 70% van 254SMO, wat resulteert in lagere thermische spanningen tijdens verwarmings- en koelcycli. Dit biedt voordelen voor flensverbindingen, lasverbindingen en maatvastheid.
| Eigendom | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Dichtheid (g/cm³) | 8.0 | 7.8 |
| Smeltbereik (graad) | 1320 – 1390 | 1370 – 1410 |
| Elasticiteitsmodulus (GPa) | 195 | 200 |
| Thermische geleidbaarheid bij 20 graden (W/m·K) | 14 | 15 – 16 |
| Thermische uitzetting, 20–100 graden (×10⁻⁶/ graad) | 16.5 | 11 – 13 |
| Elektrische weerstand bij 20 graden (μΩ·m) | 0.85 | 0.80 |
| Magnetische eigenschappen | Niet-magnetisch | Enigszins magnetisch (μ ~33) |
254SMO versus Super Duplex 2507: corrosiebestendigheid
| Corrosietype / Omgeving | 254 SMO | Superduplex 2507 | Opmerkingen |
|---|---|---|---|
| Putweerstand (PREn) | Groter dan of gelijk aan 42,5 | > 40 | Beide boven de PREn 40-zeewaterdrempel |
| Kritische puttemperatuur (ASTM G48 A, min.) | Groter dan of gelijk aan 50 graden | Groter dan of gelijk aan 50 graden | Equivalent minimum; typische waarden 60–85 graden voor 254 SMO en 55–70 graden voor 2507 |
| Kritische spleettemperatuur (ASTM G48 D, min.) | Groter dan of gelijk aan 25 graden | Groter dan of gelijk aan 35 graden | 2507 heeft het voordeel bij krappe spleten |

254SMO versus Super Duplex 2507: temperatuurcapaciteit
Temperatuur is een van de meest kritische factoren bij het kiezen tussen 254SMO en 2507:
Bedrijfstemperaturen boven 300 graden → 254SMO hebben over het algemeen de voorkeur (2507 kan sigmafaseprecipitatie ondergaan, wat leidt tot verminderde taaiheid en corrosieweerstand).
Bedrijfstemperaturen onder -50 graden → 254SMO hebben de voorkeur (2507 kan bij lage temperaturen ferrietfaseverbrossing ervaren).
Bedrijfstemperaturen tussen -50 graden en 300 graden → Beide materialen zijn haalbare opties; de specifieke keuze hangt af van de corrosieve omgeving, drukvereisten, productieprocessen en kostenoverwegingen.
| Parameter | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Maximale continue bedrijfstemperatuur | 400 graden (752 graden F) | 300 graden (572 graden F) |
| Aanbevolen maximale bedrijfstemperatuur | 300 graden (572 graden F) | 250 graden (482 graden F) |
| Minimale bedrijfstemperatuur | -196 graden (-320 graden F) | -50 graden (-58 graden F) |
| Afbraakmechanisme bij hoge temperaturen | Oxidatieversnelling zonder fasetransformatie | σ fase + χ faseneerslag (300–800 graden) |
| 475 graden verbrossing | Niet van toepassing | Toepasbaar (Cr-uitputting in ferrietfase) |
| 885 graden verbrossing | Niet van toepassing | Van toepassing (langdurige blootstelling aan 600–1000 graden F) |
254SMO versus Super Duplex 2507: lassen en fabricage
254SMO en 2507 zijn beide hoogwaardige corrosiebestendige legeringen, maar ze dienen verschillende technische prioriteiten.. 254SMO richt zich op maximale corrosieweerstand, cryogene prestaties en fabricageflexibiliteit, terwijl 2507 zich richt op hogere mechanische sterkte, drukefficiëntie en weerstand tegen chloridespanningscorrosie in omgevingen met gematigde temperaturen.
| Parameter | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Aanbevolen lasvuller | ERNiCrMo-3 / E31254 | ER2594 / E2594 (Duplex passend vulmiddel) |
| Voorverwarmen (<6 mm thickness) | Niet vereist | Niet vereist |
| Preheating (>25 mm dikte) | 100 – 150 graden | 50 – 100 graden (lagere eis) |
| Interpass-temperatuurlimiet | Minder dan of gelijk aan 150 graden | Minder dan of gelijk aan 100 graden ⚠️ Beperkter |
| Behandeling na het lassen | Beitsen en passiveren aanbevolen | Beitsen en passiveren vereist |
| Bewerking | Neiging tot werkverharding; vereist scherp gereedschap en de juiste parameters | Een hogere hardheid maakt het bewerken moeilijker |
254SMO versus Super Duplex 2507: hoe kiezen?
• Kies voor Super Duplex 2507 als:
• Bij uw ontwerp is sprake van hoge druk (bijvoorbeeld hogedruk pompschachten, diepzee- of onderzeese injectie, hogedrukschepen).
• U wilt de wanddikte en het gewicht verminderen, omdat u dankzij de verdubbelde vloeigrens lichtere secties kunt gebruiken.
• Uw werkplaats beschikt over strikte, gekwalificeerde duplex-lasprocedures en controles op de warmte-inbreng.
• Kies voor 254SMO als:
• U bouwt dunwandige warmtewisselaarbuizen die sterk moeten worden uitgezet, gebogen of complex gevormd.
• De toepassing vereist taaiheid bij lage temperaturen (tot –100 graden) of sterke weerstand in zure, chloride-zware processtromen.
• U geeft de voorkeur aan een volledig austenitische structuur met eenvoudigere fabricage en minder risico op faseverbrossing tijdens het lassen.
Als je kunt delen:
• De specifieke toepassing (slangen, pomp, vat, kanaalwerk, etc.)
• De bedrijfstemperatuur en -druk
• Of u ter plaatse gespecialiseerde lasprocedures uitvoert
Ik kan u helpen de exacte kwaliteit te bepalen en aan uw ontwerpvereisten te voldoen.
254SMO versus Super Duplex 2507: kosten
Het prijsverschil tussen 254SMO (UNS S31254) en superduplexstaal 2507 (UNS S32750) wordt voornamelijk veroorzaakt door de samenstelling van de legering, de grondstofkosten en de complexiteit van de productie.. 254SMO vraagt over het algemeen een hogere prijs, doorgaans 15% tot 30% meer dan 2507, vanwege het hogere nikkelgehalte (17,5%–18,5%) en molybdeen (6%–6,5%) inhoud. Hoewel superduplexstaal 2507 een lager nikkelgehalte heeft (6%–8%), biedt het superieure sterkte (vloeisterkte groter dan of gelijk aan 550 MPa), waardoor dunnere wandontwerpen mogelijk zijn die het materiaalgebruik en de totale projectkosten verminderen.
254SMO / Super Duplex 2507-fabrikant
GNEE Steel levert zowel 254 SMO (UNS S31254) als Super Duplex 2507 (UNS S32750) in een volledig assortiment productvormen, ondersteund door materiaaltestrapporten, inspectie door derden en technische selectiehulp. We bedienen klanten op het gebied van ontzilting, offshore olie en gas, chemische verwerking, energieopwekking, pulp en papier en maritieme klanten over de hele wereld.
| Categorie | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Productformulieren | Naadloze buizen, gelaste buizen, warmtewisselaarbuizen, platen, staven, flenzen, buisfittingen | Naadloze buizen, gelaste buizen, platen, staven, flenzen, buisfittingen, smeedstukken |
| Toepasselijke normen | ASTM A312 / A213 / A240 / A269; EN 10216-5 | ASTM A790 / A791 / A928; EN 10216-5; ASME SA790 |
| Materiaalcertificering | NL 10204 3.1 / 3.2 + PMI (positieve materiaalidentificatie) | EN 10204 3.1 / 3.2 + PMI (Positive Material Identification) + testen van ferrietinhoud |
| Beschikbaarheid van voorraad | Reguliere voorraad: naadloze buizen 1/2" – 8", platen 3–20 mm dikte | Reguliere voorraad: naadloze buizen 1/2" – 12", platen 3–30 mm dikte |
| Levertijd | Voorraad: 7–15 dagen; Aangepaste productie: 30-45 dagen | Voorraad: 7–15 dagen; Aangepaste productie: 20-40 dagen |
| Aangepaste verwerking | Snijden, afschuinen, pijpbuigen, beitsen en passiveren, inwendig polijsten | Snijden, afschuinen, pijpbuigen, beitsen en passiveren |






Hoe kunt u een offerte krijgen?
Geef de volgende informatie op, enGNEE zal binnen 24 uur antwoordenmet een technische en commerciële offerte:
| Vereiste informatie | Voorbeeld |
|---|---|
| Materiaalkwaliteit | 254SMO / 2507 / |
| Productvorm | Naadloze buis / gelaste buis / plaat / buisfittingen |
| Afmetingen | Φ114,3 × 6,02 mm / Plaat 12 × 1500 × 6000 mm |
| Toepasselijke norm | ASTM A312 TP31254 / ASTM A790 S32750 |
| Hoeveelheid | 50 Tons |
| Ontwerptemperatuur | 80 graden / 250 graden / 350 graden |
| Servicevoorwaarden | Zeewater + 0.5% Cl⁻ + stroomsnelheid 2 m/s |
| Bestemmingshaven | Jebel Ali, VAE |
Voor een nauwkeurige materiaalaanbeveling en offerte dient u de bedrijfstemperatuur, de chlorideconcentratie, de drukvereisten en de gebruiksomgeving op te geven. GNEE kan helpen bij het selecteren van de meest geschikte kwaliteit tussen 254SMO en Super Duplex 2507 op basis van corrosieweerstand, mechanische prestaties en projectvereisten.







