Wat zijn de gelijkwaardige materialen voor 440C Japans staal?
Laat een bericht achter
Als u Japans 440C roestvrij staal aanschaft voor precisielagers, mesbladen, klepcomponenten of slijtvaste industriële onderdelen, is de meest directe aanduiding waarnaar u moet zoeken SUS440C volgens de Japanse industriële normen (JIS). De meest voorkomende internationale tegenhangers zijn AISI 440C in de Verenigde Staten, UNS S44004 en EN 1.4125 / X105CrMo17 in Europa. De Chinese kwaliteit 108Cr17 wordt ook vaak vermeld als een overeenkomstige kwaliteit, hoewel de exacte gelijkwaardigheid moet worden geverifieerd aan de hand van de toepasselijke Chinese norm.
Wat is het Japanse 440C-staal?
440C is een martensitisch roestvrij staal met hoog koolstofgehalte, ontworpen om na een geschikte warmtebehandeling een hoge hardheid en slijtvastheid te bereiken. De nominale chemische samenstelling omvat ongeveer 0,95–1,20% koolstof en 16–18% chroom, waarbij ook molybdeen aanwezig is. Deze eigenschappen maken het geschikt voor componenten die een hard oppervlak en een matige corrosieweerstand vereisen.
Wat zijn de gelijkwaardige materialen voor 440C Japans staal?
| China GB | China Taiwan ISC | CZS | Japan JIS | Korea KS | ASTM | UNS | ISO | DIN EN / DIN | W-Nr. | NF NL / NF | NL | Numerieke kwaliteit |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 108Cr17 (11Cr17), 9Cr18 | S44096 | 440C | SUS 440C | STS 440C | 440C | S44004 | X105CrMo17 A-1b (ISO 683-13-1986) | X105CrMo17 | 1.4125 | Z100CD17 | X105CrMo17 | 1.4125 |
Kan 9Cr18Mo dienen als vervanging voor 440C roestvrij staal?
Ja. In de meeste industriële toepassingen kan 9Cr18Mo worden gebruikt als vervanging voor 440C. Volgens de Chinese norm GB/T 1220 wordt 9Cr18Mo over het algemeen beschouwd als gelijkwaardig aan 440C roestvrij staal.
Een belangrijk onderscheid: de Chinese norm specificeert een molybdeengehalte (Mo) van 0,60%–0,80% (inclusief de ondergrens), terwijl de ASTM-norm (American Society for Testing and Materials) voor 440C een molybdeenbereik van 0–0,75% definieert zonder gespecificeerde ondergrens. Bijgevolg kan in China geproduceerd 9Cr18Mo een iets hoger molybdeengehalte hebben dan sommige partijen 440C, wat de slijtvastheid en corrosieweerstand zou kunnen beïnvloeden.
Chemische samenstelling: SUS440C versus AISI 440C versus EN 1.4125
| Element (gew%) | ASTM 440C (S44004) | JIS-SUS440C | EN 1.4125 (X105CrMo17) | GB 9Cr18Mo | GOST 95Kh18 |
| C | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.05 |
| Si | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 0,80 |
| Mn | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 | Kleiner dan of gelijk aan 0,80 |
| P | Kleiner dan of gelijk aan 0,040 | Kleiner dan of gelijk aan 0,040 | Kleiner dan of gelijk aan 0,040 | Kleiner dan of gelijk aan 0,035 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
| S | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
| Cr | 16.00 – 18.00 | 16.00 – 18.00 | 16.0 – 18.0 | 16.0 – 18.0 | 17.0 – 19.0 |
| ma | 0.00 – 0.75 | Kleiner dan of gelijk aan 0,75 | 0.40 – 0.80 | 0.60 – 0.80 | - |
| Ni | Kleiner dan of gelijk aan 1,00 (optioneel) | Kleiner dan of gelijk aan 0,60 | - | - | - |
| V | - | - | - | - | - |
Typische leveringsconditie en mechanische eigenschappen
|
Leveringsconditie |
Mechanische eigenschappen van warmtebehandelde monsters |
||||||
|
Rp0,2/(N/mm2) |
Rm/(N/mm2) |
A/% |
Zb/% |
Aku2d/J |
HBW |
HRC |
|
|
Gegloeide staat (800 graden -920 graden, langzaam afkoelen) |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
Kleiner dan of gelijk aan 269 |
/ |
|
Q+T (1010 graden -1070 graden, olie; 100 graden -180 graden, snel afkoelen) |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
Groter dan of gelijk aan 58 |
|
Producten geproduceerd volgens andere specificaties of technische afspraken (indien nodig) zijn beschikbaar. |
|||||||
Fysieke eigenschappen van AISI 440C
| Smeltpunt (graad) | Specifieke warmtecapaciteit kJ/(kg·K) 0~100 graden | Thermische geleidbaarheid W/(m·K) | Lineaire uitzettingscoëfficiënt 10⁻⁶/K | Weerstand Ω·mm²/m @ 20 graden | Elasticiteitsmodulus kN/mm² @ 20 graden | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 100 graden | 500 graden | 0 ~ 100 graden | 0 ~ 500 graden | ||||
| 1371~1482 | 0.46 | 24 | - | 10.2 | 11.7 | 0.6 | 200 |
Toepassingen van 440C roestvrijstalen staven
Lagers en lagercomponenten: rolelementen, lagerringen en precisie-slijtvaste oppervlakken.
Snijgereedschappen en messen: componenten die een hoge hardheid en uitstekende snijkantvastheid vereisen.
Industriële machines: Slijtvaste onderdelen, precisieassen en diverse mechanische componenten.
Kleppen en vloeistofregelapparatuur: Klepzittingen, sproeiers en andere componenten die een hoge slijtvastheid vereisen.
Precisie-instrumenten: componenten met strenge eisen voor maatnauwkeurigheid en oppervlaktehardheid.




Algemene productformulieren en leveringsnormen voor SUS440C
Ronde staven:
Centerloos geslepen staven (met toleranties van h7, h8 of h9), doorgaans gebruikt voor precisieassen en miniatuurlagerringen.
Warmgewalste/gepelde staven, gebruikt voor het smeden of bewerken van grote componenten.
Platte staven/platen:
Precisie koudgewalste, gegloeide dunne strips (vaak gebruikt voor het stempelen van messen).
Gezaagd gesmede platen (gebruikt voor de vervaardiging van mechanische ventielblokken en slijtvaste geleiderails).
Leveringsconditie: Standaard geleverd in een sferoïdale, ontharde (verzachte) staat, met een Brinell-hardheid (HBW) van minder dan of gelijk aan 269.



Als u momenteel dit materiaal aanschaft of een productierun plant, kan ik u helpen bij het lokaliseren van specifieke maattoleranties of adviseren over de verwarmingsstappen die nodig zijn om het volledige HRC-potentieel te bereiken zonder het staal te barsten. Op welke specifieke componenttoepassing of welk productieproces concentreert u zich?
Veelgestelde vragen
Kan 440C roestvrij staal 60 HRC bereiken?
Ja. Ongeveer 58–60 HRC is een gebruikelijk streefbereik voor goed gehard 440C. De haalbare hardheid is afhankelijk van de materiaalkwaliteit, de sectiegrootte en de warmtebehandelingsomstandigheden. Daarom moet de aankoopspecificatie de vereiste waarde en testmethode vermelden.
Is SUS440C geschikt voor zeewatertoepassingen?
Niet automatisch. Hoewel SUS440C 16–18% chroom bevat, maakt de martensitische structuur met hoog koolstofgehalte het niet immuun voor door chloride veroorzaakte putcorrosie of andere corrosie. Beoordeel bij langdurige blootstelling aan zeewater de omgeving en overweeg geschiktere corrosiebestendige materialen.
Welke documenten moet ik aanvragen bij de aankoop van 440C-equivalent staal?
Vraag een materiaaltestcertificaat aan met chemische analyse en traceerbaarheid van hittenummers. Omvat hardheidstests, maatinspecties en eventuele aanvullende tests of inspecties door derden die vereist zijn op grond van de componenttekening of aankoopspecificatie.







