317LMN versus. 317L versus. 316L: belangrijkste verschillen
Laat een bericht achter
Als u op zoek bent naar roestvrij staal voor chemische verwerking, chloridehoudende oplossingen, rookgasontzwavelingsapparatuur (FGD) of andere corrosieve industriële omgevingen, kan de keuze tussen 317LMN, 317L en 316L roestvrij staal de levensduur van de apparatuur, de onderhoudskosten en de projectbetrouwbaarheid beïnvloeden.


Wat is 317LMN roestvrij staal?
317LMN (UNS S31726) is een koolstofarm, hoog-molybdeen stikstofhoudend austenitisch roestvrij staal met 4,0–5,0% Mo en 0,10–0,22% N. De PREN-waarde is aanzienlijk hoger dan die van 317L. Het biedt uitstekende weerstand tegen putcorrosie en spleetcorrosie in chloor- en zure omgevingen. Het wordt veel gebruikt in pulp-, chemische verwerkings- en offshore-faciliteiten waar standaard 317L niet kan voldoen aan de anticorrosie-eisen.
Wat is 317L roestvrij staal?
317L (UNS S31703) is een austenitisch roestvast staal met laag koolstofgehalte met 3,0–4,0% Mo en C Minder dan of gelijk aan 0,03%. Het biedt een betere weerstand tegen chloridecorrosie dan 316L en vermijdt intergranulaire corrosie na het lassen zonder uitgloeien na de oplossing. Het is geselecteerd voor matig corrosieve chemische stromen, papierbleekapparatuur en natte processystemen, met een gematigde premie boven 316L.


Wat is 316L roestvrij staal?
316L (UNS S31603) is een gangbaar koolstofarm, molybdeenhoudend austenitisch roestvrij staal, dat 2,0%–3,0% molybdeen (Mo) en minder dan of gelijk aan 0,03% koolstof (C) bevat. Deze kwaliteit biedt uitstekende weerstand tegen interkristallijne corrosie na het lassen en presteert uitzonderlijk goed in omgevingen die chloriden of zwakke zuren bevatten. Het dient als basismateriaal voor toepassingen in de maritieme en chemische industrie, inclusief leidingen, opslagtanks en fittingen.
317LMN versus. 317L versus. 316L: belangrijkste verschillen
316L, 317L en 317LMN zijn allemaal austenitische roestvaste staalsoorten met een laag koolstofgehalte en een steeds hoger molybdeen- (Mo)- en stikstofgehalte (N). Concreet bevat 316L 2,0%–3,0% molybdeen; 317L bevat 3,0%–4,0% molybdeen; en 317LMN bevat 4,0%–5,0% molybdeen samen met 0,10%–0,22% stikstof.. 316L is geschikt voor algemene toepassingen; 317L is geschikt voor matig corrosieve omgevingen; en 317LMN is ontworpen voor gebruik onder zware chemische corrosieomstandigheden.
317LMN versus. 317L versus. 316L: vergelijking van de chemische samenstelling (gew.%)
|
Legering kwaliteit |
UNS |
EN-standaard |
Koolstof (C) |
Chroom (Cr) |
Nikkel (Ni) |
Molybdeen (Mo) |
Stikstof (N) |
PREN-bereik* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
316L |
S31603 |
1.4404 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
16.00–18.00 |
10.00–14.00 |
2.00–2.50 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,10 |
23–25 |
|
317L |
S31703 |
1.4438 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
18.00–20.00 |
11.00–15.00 |
3.00–4.00 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,10 |
29–33 |
|
317LMN |
S31726 |
1.4439 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
17.00–20.00 |
13.50–17.50 |
4.00–5.00 |
0.10–0.22 |
36–40+ |
* PREN (Pitting Resistance Equivalent Number) wordt gewoonlijk geschat met behulp van de volgende formule:
317LMN versus. 317L versus. 316L: mechanische eigenschappen (minimumwaarden)
|
Mechanische eigendom |
316L (UNS S31603) |
317L (UNS S31703) |
317LMN (UNS-S31726) |
|---|---|---|---|
|
Treksterkte (Rm) |
Groter dan of gelijk aan 485 MPa (70 ksi) |
Groter dan of gelijk aan 515 MPa (75 ksi) |
Groter dan of gelijk aan 650 MPa (94 ksi) |
|
0,2% vloeigrens (Rp0,2) |
Groter dan of gelijk aan 170 MPa (25 ksi) |
Groter dan of gelijk aan 205 MPa (30 ksi) |
Groter dan of gelijk aan 295 MPa (43 ksi) |
|
Verlenging (A5) |
Groter dan of gelijk aan 40% |
Groter dan of gelijk aan 35% |
Groter dan of gelijk aan 35% |
|
Hardheid (maximaal) |
217 HBW / 95 HRB |
217 HBW / 95 HRB |
250 HBW / 100 HRB |
317LMN versus. 317L versus. 316L: corrosiebestendigheid
316L bevat 2,0–3,0% Mo met een matige chloridebestendigheid. 317L verhoogt molybdeen tot 3,0–4,0% voor verbeterde prestaties tegen putcorrosie en spleetcorrosie. 317LMN heeft 4,0–5,0% Mo plus 0,10–0,22% stikstof, wat de hoogste PREN-waarde van de drie oplevert. Het presteert beter dan de andere twee in hete verdunde zuren, chloriderijke procesvloeistoffen en pulpbleekomgevingen. Alle drie de koolstofarme kwaliteiten zijn bestand tegen interkristallijne corrosie na het lassen.




317LMN versus. 317L versus. 316L: kracht
In oplossingsgegloeide toestand heeft 316L een minimum Rp0,2 van 170 MPa en een Rm van 485 MPa.. 317L bereikt Rp0,2 groter dan of gelijk aan 205 MPa, Rm groter dan of gelijk aan 515 MPa. Versterking van vaste stikstofoplossingen maakt 317LMN de sterkste, met Rp0,2 groter dan of gelijk aan 240 MPa en Rm groter dan of gelijk aan 550 MPa. Stikstof verhoogt de vloeigrens zonder dat dit ten koste gaat van de ductiliteit. Dit voordeel maakt een dunner wandontwerp mogelijk voor drukvaten en procesapparatuur onder corrosieve omstandigheden.
317LMN versus. 317L versus. 316L: lasbaarheid
Alle drie zijn austenitische roestvaste staalsoorten met een laag koolstofgehalte en een goede lasbaarheid. C Minder dan of gelijk aan 0,03% om interkristallijne corrosie te voorkomen. 316L is het gemakkelijkst te lassen met standaard bijpassende vulstof. 317L vereist verbruiksartikelen met een hoog molybdeengehalte. 317LMN heeft ook stikstofhoudende vulmetalen met een hoog Mo-gehalte en een gecontroleerde lage warmte-inbreng nodig om nitridesegregatie te voorkomen. Uitgloeien na het lassen is over het algemeen niet nodig voor de meeste bedrijfsomstandigheden en voor alle kwaliteiten.
317LMN versus. 317L versus. 316L: kosten
316L is de meest economische optie met de laagste legeringstoeslag. 317L kost meer vanwege het hogere molybdeengehalte van 3,0–4,0%. 317LMN heeft de hoogste prijs, omdat het extra molybdeen- en stikstoflegeringselementen bevat. Het prijsverschil varieert afhankelijk van de mondiale schommelingen op de molybdeen- en nikkelmarkt, productvorm, grootte, oppervlakteafwerking en certificeringsvereisten zoals EN 10204 3.1.
317LMN versus. 317L versus. 316L: hoe kiezen?
Selecteer 316L voor algemene corrosie-, zoetwater- en milde chloride-omgevingen om de kosten te beheersen. Kies 317L voor matige blootstelling aan zuren en chloriden, waarbij 316L faalt. Kies 317LMN voor ernstige corrosieve omstandigheden, waaronder bleekleidingen, heet fosforzuur en procesmedia met een hoog chloridegehalte. Bevestig de PREN-vereisten, mechanische ontwerpbelastingen en het budget voordat u het cijfer definitief maakt, zodat overspecificatie wordt vermeden om onnodige kosten te besparen.
Fabrikant van 317LMN / 317L / 316L roestvrijstalen buizen
GNEE kan u helpen met uw vereisten voor 317LMN (UNS S31726), 317L (UNS S31703) en 316L (UNS S31603) roestvrijstalen buizen, verkrijgbaar in zowel naadloze als gelaste vormen (afhankelijk van de huidige voorraad en beschikbaarheid van specificaties). Leidingen kunnen worden besteld volgens normen zoals ASTM A312/ASME SA312. Om een nauwkeurige prijsopgave te kunnen geven, verzoeken wij u de vereiste buitendiameter, wanddikte, leidingschema, lengte en eindafwerking te specificeren.


Op verzoek kan GNEE materiaaltestcertificaten (MTC) en traceerbaarheid van warmtenummers verstrekken. We bieden ook diensten aan, waaronder dimensionale inspectie, Positive Material Identification (PMI), hydrostatische tests en inspecties door derden. Wat de doorlooptijden betreft: standaard 316L-buizen zijn over het algemeen beschikbaar voor snelle levering, terwijl speciale legeringssoorten zoals 317L en 317LMN mogelijk extra productie- of inkooptijd vereisen.


Geef de vereiste staalsoort, buistype (naadloos of gelast), buitendiameter x wanddikte, buisschema, hoeveelheid, toepasselijke normen, inspectie-eisen en de haven van bestemming op, zodat we een offerte op maat voor u kunnen opstellen.







