440C gegevensgrafiek voor hardheid van roestvrij staal
Laat een bericht achter
Als u AISI 440C roestvrijstalen staven voor messen, precisielagers, slijtvaste componenten of industriële gereedschappen selecteert, is hardheid een van de belangrijkste inkoopspecificaties. Het beïnvloedt de slijtvastheid, randbehoud, bewerkbaarheid en weerstand tegen vervorming.
AISI 440C is een martensitisch roestvrij staal met een hoog koolstofgehalte dat ongeveer 0,95–1,20% koolstof en 16–18% chroom bevat. In gegloeide toestand wordt de hardheid ervan onder de toepasselijke productnormen gewoonlijk gespecificeerd op maximaal ongeveer 269 HBW. Na geschikte verharding en ontlaten kan 440C doorgaans ongeveer 58–60 HRC bereiken, waarbij sommige gekwalificeerde warmtebehandelingsomstandigheden ongeveer 60–62 HRC bereiken.
Wat is de maximale hardheid van gegloeid 440C roestvrij staal?
Een vaak genoemde limiet is ongeveer 269 HBW voor gegloeid materiaal onder toepasselijke productspecificaties. Controleer de geldende standaard en editie voordat u deze waarde als contractuele acceptatielimiet gebruikt.
Leveringsconditie (vóór warmtebehandeling)
| Voorwaarde | Hardheid (HBW) | Hardheid (HRC ca.) | Bewerkbaarheid |
| Zacht gegloeid (standaard) | Minder dan of gelijk aan 269 HBW | Minder dan of gelijk aan 28 HRC | Standaard bewerkingsconditie (frezen, draaien, boren) |
| Koudgetrokken / werkgehard | ~ 280 – 320 pk | ~ 29 – 34 HRC | Verbeterde oppervlakteafwerking, iets stijver |
Gegevensblad AISI 440C hardheid versus tempertemperatuur
Testomstandigheden: ronde staaf van Φ25,4 mm (1"), austenitiseerd bij 1038 graden (1900 graden F), met olie geblust, gedurende 1 uur getemperd. Gegevensbron: Carpenter Technology 440C gegevensblad, Taylor Special Steels, West Yorkshire Steel.
| Tempertemperatuur (graad) | Tempertemperatuur (graad F) | Hardheid (HRC) | Hardheid (HV) | Hardheid (HBW) | Treksterkte (MPa) | Verlenging (%) | Typische toepassing |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Als uitgedoofd | - | 60 – 62 | 697 – 756 | 695 – 750 | - | - | Alleen interne referentie, niet voor directe service |
| 150 | 300 | 60 | 697 | 695 | ~2000 | <2 | Precisielagers, snijkanten |
| 165 | 329 | 60 | 697 | 695 | ~2000 | <2 | Lagers |
| 180 | 356 | 57 – 59 | 578 – 631 | 575 – 630 | ~1950 | 2 – 3 | Chirurgische instrumenten, precisieschachten |
| 200 | 392 | 58 – 59 | 631 – 650 | 630 – 650 | ~1950 | 2 – 3 | Chirurgische instrumenten, klepafdichtingsoppervlakken |
| 250 | 482 | 57 | 631 | 630 | ~1900 | 3 – 4 | Klepbekleding, pompwaaiers |
| 300 | 572 | 56 | 587 | 585 | ~1850 | 4 – 5 | Werkrollen, draagvoeringen |
| 315 | 599 | 56 – 57 | 587 – 631 | 585 – 630 | 1970 | 2 | ASTM A276 standaard testconditie |
| 350 | 662 | 52 – 56 | 516 – 587 | 515 – 585 | ~1700 | 5 – 7 | Hoge taaiheid service, schachten |
| 425 | 800 | 56 ⚠️ | 587 | 585 | ~1600 | 6 – 8 | ⚠️ Secundaire verhardingszone (niet aanbevolen) |
| 500 | 932 | 52 – 54 | 516 – 555 | 515 – 555 | ~1400 | 8 – 10 | Structurele onderdelen met hoge impact |
| 565 | 1049 | 48 – 52 | 458 – 516 | 455 – 515 | ~1200 | 10 – 12 | ⚠️ Corrosieweerstand en taaiheid nemen tegelijkertijd af |
| 600 | 1112 | 44 – 48 | 412 – 458 | 410 – 455 | ~1000 | 12 – 15 | Bewerkbare staat (bijna uitgegloeid) |
Hardheid versus tempertemperatuurcurve

Effect van afschriktemperatuur op de hardheid
| Austenitisatietemperatuur (graad/graad F) | Week tijd | Afschrikmiddel medium | As-gedoofde hardheid | Behouden austenietniveau |
| 1010 graden (1850 graden F) | 30–45 minuten | Olie / Vacuüm Lucht | 59 – 61 HRC | Laag (~5%) |
| 1040 graden (1900 graden F) [Standaard] | 30–45 minuten | Olie / Vacuüm Lucht | 60 – 62 HRC | Matig (~10-15%) |
| 1070 graden (1955 graden F) | 20–30 minuten | Olie / Vacuüm Lucht | 58 – 60 HRC (dalingen door overtollig austeniet) | High (>20%) |
| 1040 graden + Sub-Zero (-78 graden / -108 graden F) | +2 uur onder nul | Olie + Droogijs | 62 – 63 HRC | Zeer laag (<3%) |
| 1040 graden + Cryo (-196 graden / -320 graden F) | +2 uur vloeibare N₂ | Olie + Vloeistof N₂ | 63 – 64 HRC | Verwaarloosbaar (<1%) |

Effect van sectiegrootte op hardheid
| Sectiegrootte | Haalbare hardheid (HRC) bij 150 graden temperatuur | Reden |
|---|---|---|
| Φ10 – Φ25 mm | 60 – 62 | Volledig doorgehard martensiet over de volledige doorsnede |
| Φ25 – Φ50 mm | 58 – 60 | De kern begint te weinig uit te harden |
| Φ50 – Φ75 mm | 55 – 58 | Aanzienlijke daling van de kernhardheid |
| Φ75 – Φ100 mm | 52 – 56 | In de kern gevormd bainiet/ferriet |
| >Φ100 mm | < 52 (Core) | marquenchen of austempereren is vereist |

AISI 440C hardheidsconversietabel
Kopers kunnen tijdens de inspectie verschillende hardheidseenheden (HRC / HV / HBW / HRB) tegenkomen. Hieronder vindt u de conversiereferentie voor typische hardheidswaarden van 440C.
| HRC | HV (Vickers) | HBW (Brinell) | HRB | Voorwaarde |
|---|---|---|---|---|
| 40 | 412 | 410 | 92 | Bovengrens van gegloeide toestand |
| 45 | 470 | 468 | 97 | Typische gegloeide toestand |
| 50 | 527 | 525 | - | Medium temperatuur getemperd |
| 52 | 555 | 553 | - | Getemperd op 350 graden |
| 54 | 587 | 585 | - | Gehard op 400 graden |
| 56 | 614 | 612 | - | Getemperd op 300-315 graden |
| 57 | 631 | 630 | - | Gehard op 250 graden |
| 58 | 650 | 648 | - | Getemperd op 200 graden |
| 59 | 668 | 666 | - | Getemperd op 180 graden |
| 60 | 697 | 695 | - | Gehard op 150 graden (standaard) |
| 61 | 720 | 718 | - | Getemperd op 150 graden (hoog koolstofbereik) |
| 62 | 756 | 754 | - | Zoals geblust/geaustenitiseerd op 1038 graden |
Vergelijking van 440C versus andere hardheidsgraden
| Cijfer | Staalsoort | Koolstofgehalte (%) | Maximale hardheid (HRC) | Typische servicehardheid (HRC) | Corrosiebestendigheid | Taaiheid | Typische toepassingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 440C | Martensitisch roestvrij staal | 0.95 – 1.20 | 60 – 62 | 58 – 60 | ★★★☆ | ★★☆ | Lagers, snijgereedschappen, chirurgische instrumenten |
| 440B | Martensitisch roestvrij staal | 0.75 – 0.95 | 58 – 60 | 56 – 58 | ★★★★ | ★★★ | Ventielen, pompen, bestek uit het middensegment |
| 440A | Martensitisch roestvrij staal | 0.60 – 0.75 | 56 – 58 | 54 – 56 | ★★★★ | ★★★★ | Bevestigingsmiddelen, maritieme componenten |
| 420 | Martensitisch roestvrij staal | 0.15 – 0.35 | 52 – 54 | 48 – 52 | ★★★★ | ★★★ | Serviesgoed, goedkoop bestek |
| 410 | Martensitisch roestvrij staal | 0.15 – 0.30 | 50 – 52 | 46 – 50 | ★★★★ | ★★★★ | Turbinebladen, kleplichamen |
| D2 | Gereedschapsstaal voor koud werk | 0.90 – 1.00 | 60 – 62 | 58 – 61 | ★☆☆☆ | ★★★ | Matrijzen, stempelonderdelen (droge service) |
| A2 | Gereedschapsstaal voor koud werk | 0.50 – 0.60 | 60 – 62 | 58 – 61 | ★☆☆☆ | ★★★ | Koudstansmatrijzen, meters |
| 316L | Austenitisch roestvrij staal | 0.03 – 0.08 | 25 – 30 (HRB) | 20 – 25 (HRC) | ★★★★★ | ★★★★★ | Chemische en maritieme dienst |
| 17-4 uur | Neerslaghardend roestvrij staal | 0.03 – 0.09 | 44 – 46 | 36 – 44 | ★★★★ | ★★★★ | Lucht- en ruimtevaart, olie en gas |
Vraag een offerte aan voor 440C roestvrijstalen staven
440C roestvrijstalen staven nodig voor messen, precisiecomponenten of industriële slijtdelen? Stuur GNEE uw gewenste afmetingen, leveringsconditie, doelhardheid en hoeveelheid. Het team kan de beschikbare opties, documentatie, inspectieregelingen, verpakking en geschatte levering bevestigen voordat de bestelling wordt geplaatst.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat is de maximale hardheid van 440C in HRC?
A: Na afschrikken bij 1038 graden en temperen bij 150 graden, kan 440C 60–62 HRC bereiken (ongeveer 697–756 HV). Dit is de hoogste hardheid onder standaard martensitische roestvaste staalsoorten, vergelijkbaar met die van D2- of A2-gereedschapsstaal.
Vraag: Wat is de hardheid van 440C in uitgegloeide toestand?
A: Na volledig uitgloeien (ovenkoeling van 845–900 graden), is de hardheid ongeveer 223–255 HBW (ongeveer 20–25 HRC / 92–97 HRB). Deze toestand is bedoeld voor machinale bewerking.
Vraag: Waarom is mijn 440C slechts 55 HRC in plaats van 60 HRC?
A: Possible reasons include: ① The cross-section is too large (>Φ50 mm), wat leidt tot onvoldoende verharding in de kern; ② De blustemperatuur is te laag (<1010 °C); ③ The tempering temperature is too high (>300 graden); of ④ De koelsnelheid is onvoldoende (afkoeling van de olie is vereist; luchtkoeling is niet voldoende). Geef de afmetingen van de dwarsdoorsnede en het warmtebehandelingsprofiel op voor verdere probleemoplossing.
Vraag: Kan 440C hoger zijn dan 62 HRC?
A: Niet onder standaard verwerkingsomstandigheden. 62 HRC is de praktische limiet voor met olie gebluste 440C. Als een hogere hardheid (63+ HRC) vereist is, moet men overstappen op D2 (62–64 HRC) of M2 snelstaal (64–66 HRC), hoewel deze materialen geen corrosieweerstand hebben.
Vraag: Is er een significant verschil in praktische toepassing tussen 440C met een hardheid van 60 HRC en 58 HRC? A: Het heeft een aanzienlijke invloed op de snijkantretentie (voor snijgereedschappen biedt 60 HRC ongeveer 15-20% betere retentie dan 58 HRC); een matige impact op lagers (een verschil van ongeveer 10% in contactvermoeidheidslevensduur tussen 60 HRC en 58 HRC); en een verwaarloosbare impact op kleppen/pompen (de verschillen zijn onbeduidend boven 56 HRC).
Vraag: Moet HRC of HV worden gebruikt voor hardheidstests van 440C?
A: HRC is de standaardmethode (ASTM E18) en is geschikt voor componenten met een dikte groter dan 2 mm. Voor kleine onderdelen (< 2 mm) or thin-walled components, use the HV 10 scale (Vickers, 10 kgf load) and then convert the result to HRC using a conversion table.
Vraag: Neemt de hardheid van 440C na verloop van tijd af na ontlaten (verouderingseffect)?
A: Bij een temperatuur tussen 150 en 370 graden is de hardheid van 440 °C zeer stabiel, met een verandering van minder dan 1 HRC over een periode van 10 jaar bij kamertemperatuur. Temperen in het bereik van 425–565 graden kan echter leiden tot "vertraagde verzachting" - een geleidelijke afname van de hardheid met 2 à 4 HRC in de loop van weken tot maanden - wat een van de redenen is waarom dit temperatuurbereik niet wordt aanbevolen.







